W tym roku powstaną klipy dla takich artystów jak: Coals, Adi Nowak i Lordofon. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 8 września!

Spot promocyjny.

Zobaczcie, jak wyglądała poprzednia edycja. 

Kogo szukamy?
Filmowców i filmowczyń wszystkich specjalizacji: od reżyserii przez sztukę operatorską po kierownictwo produkcji czy montaż i kostiumy. Szukamy osób z otwartą głową, które wszystkim kreatywnym projektom mówią „tak, nie mogę się doczekać!”. Osób, które już działają na rynku albo dopiero stawiają pierwsze kroki. Jedyny warunek: ukończone 18 lat.

Na czym polega projekt? 
36 wybranych uczestników i uczestniczek weźmie udział w serii wykładów poświęconych różnym zagadnieniom i etapom tworzenia wideoklipów. W rolę wykładowców wejdą czołowi twórcy polskich teledysków, m.in.  Grajper, Filip Załuska, Piotrek Matejkowski. Adeptów Szkoły Teledysków wyposażymy też w niezbędną wiedzę na temat pisania scenariuszy, a zajęcia poprowadzi script coach – Agnieszka Kruk. Nie zabraknie też zajęć poświęconych produkcji klipu prowadzonych przez Alicję Jagodzińską i Krisa Kotlarskiego. Łącznie szykujemy 18 godzin wykładów. Równolegle do wykładów uczestnicy podzieleni na 3 12-osobowe ekipy filmowe będą pracować na teledyskami dla artystów do zupełnie nowych utworów. Po dwóch weekendowych zjazdach uczestnicy i uczestniczki przystąpią do pitchingu scenariuszy, a potem do realizacji zdjęć i postprodukcji. Do dyspozycji otrzymają dostęp do sprzętu filmowego oraz budżet produkcyjny. Gotowe teledyski trafią na oficjalne kanały artystów.

Gdzie i kiedy:
Miejsce: Dom Kultury Kadr (Warszawa, Rzymowskiego 32) 
Data:
I zjazd: 17-19 września
II zjazd: 24-26 września                                                                          konsultacje: 2 października 

Pełna lista teledysków jakie powstały w Szkole Teledysków do tej pory.

Kontakt: 
Wszelkie informacje o projekcie można uzyskać u koordynatora projektu: wojtek@fundacjaplaster.pl (660 477 834). 

Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić ankietę: https://forms.gle/SPujbAXN52vkNjuCA, w której głównym zadaniem jest nagranie krótkiego (do 60 sek.) filmu – autoprezentacji odpowiadającej na proste pytanie „Dlaczego to właśnie Ciebie powinniśmy przyjąć?”. Forma video jest dowolna, dajcie się ponieść, lubimy nieoczywiste plot twisty.

Garść ważnych informacji:
•  Na zgłoszenia, czyli wypełniony formularz czekamy do 8 września do godz. 23:59.
• O  wynikach rekrutacji poinformujemy wszystkich mejlowo do 10 września do godz. 20:00.
•  Koszt udziału w projekcie wynosi 350 zł, płatne po zakwalifikowaniu się przed rozpoczęciem zajęć.
•  Pamiętajcie, żeby wysyłać link do filmiku publicznego bądź niepublicznego, żebyśmy mogli go odtworzyć.
•  Regulamin Szkoły Teledysków dostępny jest tutaj:  https://docs.google.com/document/d/1xpQuNucauwS19mRwRL9bsTYN96pSAo68tu3GCZ5XYds/edit?usp=sharing.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu miasta stołecznego Warszawy. Partnerami projektu są: Dom Kultury Kadr, Heliograf, Akademia Światła, Panda FilmsFixa FilmSBM LabelAsfalt Records

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

ARTYŚCI:

ADI NOWAK

Adi Nowak – rocznik ‘94 z Poznania. Kolorowa stylistyka oraz niestandardowe brzmienie to jego cechy rozpoznawcze. Współpracował z takimi twórcami jak KęKę, DZIARMA czy Miyo, a do jego najpopularniejszych utworów należą „Placebo”, „Songi i Fotki” oraz „Mortimer”. Każdy z tych kawałków zdobył milionowe wyświetlenia i przyniósł Adrianowi rozpoznawalność w skali kraju.Zadebiutował w 2016 roku publikując w internecie swoją pierwszą EPkę “Nienajprawdziwsze”, która w przeciągu zaledwie kilku tygodni od premiery zwróciła uwagę m.in Asfalt Records. To właśnie w tej wytwórni w 2017 roku rozpoczął swoją profesjonalną przygodę z rapem roku wydając swoje trzy pierwsze albumy – „Vafle Ryżowe”, „Ćvir” oraz „Kosh”. Dopiero w 2019 roku stał się obiektem niespodziewanego transferu do SBM Label, gdzie zadebiutował utworem „Hello Win”. W maju 2020 premierę miał jego pierwszy projekt w nowej wytwórni – „Nienajseksowniejsze EP”. W październiku 2021 ukaże się jego nowy album „Ognisko Niedomowe”. 

https://www.facebook.com/adi.nowak.ainoesce

image

COALS

Coals to duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Ich twórczość można zaklasyfikować jako melancholijną elektronikę. Grali na najważniejszych polskich festiwalach: Open’er Festival, OFF Festival czy Soundrive Festival oraz zagranicznych Pohoda, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves. Wydali do tej pory dream popowo-cloud rapową EPkę „Klan” (2019), a także dwa albumy długogrające: debiutanckie

„Tamagotchi” (2017) oraz „docusoap”(2020) pod szyldem wytwórni PIAS. Ta ostatnia płyta zajęła drugie miejsce w podsumowaniu albumów 2020 roku wg Gazety Wyborczej oraz pierwsze wg portalu Newonce. Album został także nominowany do Bestsellerów Empiku i Fryderyków. W lipcu tego roku Coalsi wydali reggaetonowy singiel „Miraż” na feacie z Żabsonem zwiastujący ich najnowsze polskojęzyczne EP, które wyjdzie jeszcze w tym roku.

https://www.facebook.com/CoalsMusic
image


LORDOFON

Lordofon to warszawska formacja założona trzy lata temu przez Macieja Poredę (MC) i Michała Jurka (producent). Prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap. Jak twierdzą sami twórcy, na „Plastelinie” chcieli zaprezentować przelot przez wszystkie swoje muzyczne zainteresowania, pozostając przy tym całkowicie spójnym zespołem. Debiutancki album „Koło” jest powrotem do starych stylów muzycznych twórców i zarazem efektem autorskiej rekonstrukcji brzmień sprzed doświadczeń z rapem.

https://www.facebook.com/Lordofon/

image

[fot.:  Helena Bromboszcz|

MENTORZY:

Opiekę artystyczną nad 3 grupami będą sprawować doświadczeni mentorzy i filmowcy:

Roman Przylipiak 

Absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Tworzy fabuły, teledyski i reklamy. Jest autorem klipów dla: Maryli Rodowicz, JohnA Mitko, Ani Wyszkoni, Artura Andrusa, Roberta M oraz zespołów: Me and that Man, Feel, Lady Pank, UL/KR, Das moon, Plastic, Beneficjenci Splendoru. Reżyseruje także wizualizacje do spektakli teatralnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za filmy fabularne (m.in. Za film „Jerry” Najlepsza Rezyseria na Open Place Film Festival, Łotwa, Najlepszy film na Kamera Akcja Festival w Łodzi, Najlepszy Film Krótkometrażowy CIFA Film Festival, Chile i teledyski (na Aesthetica Film Festival / York, Anglia, Festival Cinematográfixo de Mérida, Meksyk 2019 Yach Film Festival / Polska). Wykłada podstawy reżyserii na Uniwersytecie Gdańskim. 

https://przylipiak.com/
image

Piotr Onopa 

Reżyser o wyjątkowej estetyce i humorze. Doświadczony w reżyserii licznych teledysków (oraz graniu na perkusji) nadaje swoim utworom charakterystyczny rytm.Przywiązuje dużą wagę do szczegółów, co zostało już docenione przez takie marki jak Absolut, Citi Bank, Coca-Cola, Durex, Nike, Samsung i Virgin Mobile. Znany jest z instynktownych metod pracy z aktorami, skrupulatnego doboru muzyki, żywych kolorów i prostych scenografii.

Jego teledysk do utworu „W dobrą stronę” Dawida Podsiadło został nagrodzony za najlepszy teledysk na Fryderykach 2016, a 30 milionów wyświetleń na YouTube potwierdza jego sukces. W 2018 roku jego reklama NETIOKRACJA zdobyła Złotą Nagrodę KTR.

http://matchandspark.com/talent/piotr-onopa/

image

Agnieszka Gomułka 

Reżyserka, producentka, montażystka, wykładowczyni. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Filmu i Telewizji, gdzie ukończyła Wydział Reżyserii, a także Wydział Kierownictwa Produkcji. Przez kilka lat związana zawodowo z MTV POLSKA. Wykładowczyni. Realizuje filmy dokumentalne, fabularne, teledyski i reportaże. Jej krótkometrażowy film „Szczęściarze” był zakwalifikowany do Konkursu Kina Niezależnego 31. FPFF w Gdyni 2006 r. Od 2009 r. członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Sekcji Filmu Dokumentalnego. Jej największą pasją jest film dokumentalny. Agnieszka współpracuje ze Szkołą Teledysków od początku jej istnienia. Do tej pory była opiekunką artystyczną grup realizujących obrazy do utworów hip-hopowych takich artystów jak Bedoes czy Vienio. 

http://gomulka.art.pl/

image