SZKOŁA TELEDYSKÓW

Szkoła Teledysków to unikalny projekt edukacji filmowej, w ramach którego  grupa 36 uczestników pod okiem profesjonalnych wykładowców i opiekunów artystycznych tworzy wideoklipy dla uznanych artystów.

W Szkole Teledysków łączymy ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach, którzy chcą zrobić coś wspólnie. Po serii wykładów i zajęć uczestnicy w 12 osobowych grupach tworzą teledysk do jednego z zaproponowanych utworów.  Do dyspozycji otrzymują profesjonalny profesjonalny sprzęt, pomoc logistyczną i budżet. Resztę pod okiem opiekuna artystycznego grupa musi zrobić sama. Scenariusz, przygotowanie lokacji, pozyskanie aktorów i milion innych rzeczy, które są niezbędne na prawdziwych planach filmowych. Zwieńczeniem projektu jest uroczysta premiera wideoklipów podczas Gali Finałowej projektu, kiedy uczestnicy mogą zobaczyć swoje prace na wielkim ekranie.

Zajęcia w Szkole Teledysków trwają przez trzy weekendy w trakcie, których uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez czołowych twórców teledysków. Do tej pory współpracowaliśmy m.in. z: Konradem Aksinowiczem, Jarosławem Szodą, Anną Maliszewską, Olgą Czyżykiewicz czy nieżyjącym już Yachem Paszkiewiczem.

Artyści z którymi współpracujemy reperezentują różne style i gatunki muzyczne. W ramach Szkoły Teledysków powstały teledyski dla m.in: Bovskiej, Vienia, Bedoesa, Sound’n’Grace, zespołu Sonar, Pablo Pavo,  Kamila Bednarka i wielu innych. Teledyski są uznawane przez artystów jako oficjalne, dzięki czemu ich oglądalność liczy się w setkach tysięcy, a niekiedy milionach.

Projekt realizowany jest od co roku, dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy. Łącznie powstało ponad 20 wideoklipów.

Ponadto uczestnicy biorą udział w warsztatach scenariopisarskich prowadzonych przez Agnieszkę Kruk ze Story Lab oraz wykładach o produkcji filmowej prowadzonych przez Alicję Jagodzińską.

Rolę opiekunów artystycznych pełnią reżyserzy i uznani twórcy teledysków. Współpracowaliśmy między innymi z :

Maciejem Michalskim, Agnieszką Gomułką, Romanem Przylipiakiem, Filipem Załuską.

2008

  • Lao Che – Zbawiciel Diesel –( kategoria scenariusz i Yach Publiczności)
  • Nosowska – Unisex Blues – (kategoria inna energia)

2015

  • Kamil Bednarek – Światu Brakuje Troski – ( kategoria inna energia)

2016

  • Bovska – Klik – (kategoria plastyczna aranżacja przestrzeni)
  • Vienio feat. Siwers – Światełko w Tunelu – (kategoria krecja aktorska)

2017

  • Sorry Boys – Miasto Chopina – ( inna energia)
  • Solar/Białas – Gniazda – ( kat. scenariusz i kreacja aktorska)

Wcześniejsze projekty

Wszystkie, dotychczas zrealizowane prace można zobaczyć tutaj:
Jak wyglądają zajęcia szkoły teledysków?

Obejrzyj nasze making of: